یادگیری گیتار -تاثیر ویدیوهای آموزشی در یادگیری گیتار پاپ
مدرس گیتار
تاثیر ویدیوهای آموزشی در یادگیری گیتار پاپ

 

به عنوان یه مدرس گیتار تو چند سال اخیر یه پدیده ای خیلی توجهم رو جلب کرده و اون ویدیوهای آموزشی گیتار بوده.

تو سالهای اخیر با رشد فضای اینترنت، دسترسی به نت پرسرعت و ارزون شدن زیر ساخت های تولید محتوا دارم تغییرات بزرگی رو تو فضای آموزشی موسیقی می بینم.

این روزها دیگه خیلی از نکات ریزی که باید سالها پیش این استاد و اون استاد برای یادگیریش میرفتی به راحتی تو برخی از ویدیوهای آموزشی داره گنجانده میشه و به نظرم این یه تغییر خیلی مثبت هست.

اینکه دسترسی به محتواهای مورد نیاز کاربران داره انقدر به صرفه میشه واقعا جای خوشحالی هست. قبلا ها وقتی یه هنرجو می خواست یه آهنگ گیتار پاپ رو با یه تنظیم جدید یاد بگیره باید یا خودش میشت اون رو تنظیم می کرد یا آواره این کلاس و اون کلاس میشد تا بلکه یک استادی اون آهنگ مورد نیازش رو بلد باشه.

و البته آخرش هم باید با کلی التماس و خواهش و تمنا این گوهر گرانقدر رو از استاد یاد می گرفت.

اجرای گروه کادبند - بازخوانی ترانه radioactive
اجرای گروه کادبند - بازخوانی ترانه radioactive

داستان این روزهای آموزش گیتار پاپ و ویدوهای آموزشی

این روزها ولی داره اتقاقای خوبی تو بستر ویدیوها می افته و خیلی از مدرسین از کنج اتاق های درسشون به بسترهای ویدیوی مثل آپارات و یوتیوب اومدن و دارن با انشتار محتوا نیازهای هنرجوهاشون رو در یک سطح بزرگ برطرف می کنند.

یکی از مجموعه ویدیوهایی که دو سه روز هست تو سایت لامینور منتشر شده مجموعه آموزشی 10 آهنگ برای گیتار پاپ هست که به نظرم یه دوره کامل و کاربردی هست.

از اونجایی که مدرس دوره یعنی مسعود از دوستای نزدیکم هست درباره این دوره باهاش یکم صحبت کردم و دیدم که چقدر سناریوهای دقیقی رو برای آموزش انتخاب کرده.

البته این دروه برای مبتدی ها طراحی نشده و برای هنرجوهایی مناسب هست که آشنایی اولیه با مفایم گیتار رو دارن و می خوان با این دوره ها مهارت های خودشون رو ارتقاء بدهند و آهنگ های ایرانی رو با گیتار و با تنظیم تخصصی بزنند.

اگه می خواهید این دوره رو ببینید حتما پیشنهاد می کنم که تیزر 10 دقیقه ای این دوره کامل آموزشی گیتار رو در سایت آپارات به آدرس زیر مشاهده کنید.

دوره آموزش گیتار پاپ با تمرکز بر ترانه های پاپ

صرفه جویی وقت رفت و آمد به کلاس ها

واقعا یکی از بییشترین معضلات هنرجوهای موسیقی در ایران و به خصوص در شهرهای بزرگ دسترسی به فضای کلاس های آفلاین هست.

ترافیک و دور بودن مسیر کلاس ها از محل سکونت یا محل کار واقعا خسته کننده هست و خیلی از شاگردهای من با اسباب کشی دجار مشکلات عدیده ای برای دسترسی به کلاس هام میشند.

اما وجود این دوره ها خیلی می تونه براشون مفید باشه چون با پرداخت یه مبلغ منطقی به صرفه می تونند تو خونه و هر وقت می خوان درس های گیتار خودشون رو یاد بگیرن.

البته البته و البته این دوره های برای هنرجوهایی خوب هست که عاشق گیتار هستند و نمی خواهند با بهونه کلاس رفتن خودشون رو مشغول یادگیری کنند و البته می تونند خودشون رو و زمانشون رو هم مدیریت کنند.

این بحث ویدیوهای آموزشی یه بحث مفصلی هست که در ادامه سعی می کنم مطالب بیشتری رو در ویرگول در این باره منتشر کنم.


ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۷ بيست و ششم دي ساعت 12:00 AM توسط jalalbarabadi88ارسال نظر
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان